Konzumovat rostlinné pomazánky a margaríny není zdravé

Loading...

Milí čtenáři, často nám kladete otázky ohledně konzumace takzvaných rostlinných másel či margarínů. Náš postoj, jakož i postoj alternatívní medicíny vůči takovým „máslům“ je velmi negativní.

Bez ohledu na výrobce a na deklarovanou kvalitu tato „másla“ jsou považována za zdraví velmi nebezpečná a škodlivá a v žádném případě je nedoporučujeme konzumovat.

Které margaríny jsou obzvláště škodlivé

Nejškodlivější jsou margaríny vyráběné takzvanou hydrogenací, tedy ztužováním rostlinných olejů.

Zda je margarín vyrobený právě touto metodou, je možné zjistit z popisu na balení. Pokud se tam uvádí, že se jedná o ztužené tuky, tak byly vyrobeny právě touto metodou.

Druhou, méně škodlivou metodou výroby je esterifikace.

Ta je sice méně škodlivá, ale pomazánky vyrobené tímto způsobem stále obsahují vysoké množství polynenasycených tuků, které jsou pro člověka nepřirozené.

Pokud zároveň ve stravě chybí mononenasycené a saturované tuky, polynenasycené tuky je začnou nahrazovat při tvorbě hormonů a tehdy začnou být pro tělo škodlivé.

V případě, že se nedokážete vzdát snídaně s máslem, používejte raději rozumné množství kravského (ideálně domácího) másla.

Loading...

Rostlinná „másla“ nemusíte vyhazovat. Jsou výborná na mazání vrzajících dveří.

Pro zajímavost, jak do detailů vypadá výrobní proces margarínů, si přečtěte následující článek: Vědí lidé konzumující margarín, jak se vyrábí? Je to hrůza.

Garantujeme, že po přečtení tohoto článku vás i ta poslední chuť na rostlinné pomazánky velmi rychle přejde.

Margaríny jsou pro zdraví dětí velké riziko

Osobně jsem znal 18letého chlapce, který měl vysoký cholesterol, ucpané cévy a hrozil mu infarkt. Rodiče byli zoufalí a nevěděli, z čeho to jejich syn může mít.

Když jsem se jich zeptal, zda konzumují margarín, odpověděli, že samozřejmě, oni i jejich syn ho konzumují celé roky. Vždyť je přece tak zdravý ve srovnání s máslem.

Výsledek té „zdravosti“ na sebe nenechal dlouho čekat…

Proto nehazardujte se zdravím vaší rodiny a v supermarketu se výrobkům z hydrogenovaných rostlinných olejů raději obloukem vyhýbejte.