Tato oblíbená obuv ji skoro připravila o nohy: Až pátý lékař odhalil, co je příčina

Loading...

Každý z nás zná ten pocit vzrušení, když si koupíme něco nového. Ať už je to něco velkého jako například auto, nebo malého, jako je pár nových bot, často se nemůžeme dočkat, kdy to už konečně vyzkoušíme.

Nicméně poté, když si jedna žena z Mississippi obula své nové sandály, věci nabraly nečekaný a náhlý spád.

Příběh Jessicy

Krátce poté, co si Jessica Jones z Mississippi koupila a vyzkoušela novou letní obuv, se u ní objevila prudká alergická reakce.

Když zpozorovala, jak jí otékají a růžovějí kotníky na nohou, šla ke svému lékaři s tím, že ji zřejmě štípl pavouk. Ten jí předepsal antibiotika a poslal ji domů.

Další den ráno se však probudila s tím, že celé nohy má pokryté bolestivými puchýři.

Šla proto zpět do nemocnice, kde jí lékaři diagnostikovali raritní autoimunitní onemocnění kůže zvané bulózní pemfigoid. Dali jí steroidní krém, tabletky proti bolesti a znovu ji poslali domů.

Puchýře se však nadále zvětšovaly, a tak navštívila další lékaře. Každý z nich stanovil nějakou jinou diagnózu, od alergie na světlo až po systemický lupus.

Problémem bylo, že žádné z předepsaných léků nezabíraly ani na bolesti, ani na puchýře.

Po dvou týdnech byla její situace natolik vážná, že zavolala na tísňovou linku. Následně ji sanitka odvezla na pohotovost do nemocnice v New Orleans.

Loading...

Až konečně lékařům v této nemocnici se podařilo zjistit, v čem spočívá příčina Jessičiných zdravotních problémů.

Co způsobilo těžké alergické reakce

Lékař na pohotovosti se jí zeptal, jestli v posledních týdnech neměla obuté nějaké nové boty, což Jessika potvrdila.

Doktor jí vysvětlil, že její nové kožené sandály jí způsobily chemické popáleniny.

Jak uvedl, problém není typický jen pro nějakou jednu konkrétní značku kožených sandálů.

Může se vyskytnout u jakýchkoliv kožených sandálů ošetřovaných specifickými chemikáliemi, na které jsou mnozí lidé silně alergičtí, pokud přijdou do kontaktu s jejich pokožkou.

Závěr

Jessičiny puchýře byly natolik závažné, že kvůli nim téměř přišla o nohy. Ty jí v poslední chvíli zachránila správná diagnóza lékaře na pohotovosti.

Proto, hlavně teď v létě, když si koupíte nové kožené boty nebo sandály, dávejte si pozor, zda se u vás nevyvine podobná reakce.

Pokud snad ano, pak časné rozpoznání příčiny je velmi důležité. Může vás doslova zachránit před vážnými zdravotními následky.